Žmonės, klonuojantys savo augintinius

Žmonės, klonuojantys savo augintinius

„Manęs žmonės klausia: „Kodėl taip brangu? ir sakau jiems, nes visame procese yra tiek daug sudėtingų žingsnių“, – sako Rodriguezas. “Tai neabejotinai emocinė priežastis naminių gyvūnėlių klientams. Jie nori turėti galimybę išlaikyti tą stiprų emocinį ryšį, kurį turi su augintiniu.”

Nuo to laiko pramonė išsiplėtė kitur pasaulyje. „Sooam Biotech“ Pietų Korėjoje siūlo šunų klonavimo paslaugas, taip pat „Sinogene“ Kinijoje.

Tačiau daugeliui mokslininkų ši prielaida lieka nepatogi. Lovell-Badge teigia, kad naminių gyvūnėlių klonavimas „nepateisinamas“, nes nors gauti gyvūnai bus genetiškai identiški, jie nepasižymės tokiomis pat elgsenos ypatybėmis ir asmenybėmis, nes visi padarai yra genų ir jų aplinkos produktas.

„Žmonės tikrai nori, kad jų augintinis žinotų juos, žinotų tam tikras gudrybes ir pan.“, – sako Harvardo medicinos mokyklos genetikos profesorius George’as Churchas. „Ta prasme tai yra šiek tiek pasinaudojimas žmonių sielvartu.

Išnykusių rūšių atgaivinimas

Per kelerius metus po Dolly klonavimo pagrindinis klausimas buvo, ar mokslininkai kada nors pritaikys technologiją žmonėms, ir daugelis moralinių bei etinių problemų, kurios kils.

Tačiau nors žmogaus embrionas buvo sėkmingai klonuotas 2013 m., dėl galimo visuomenės pasipiktinimo niekada nebuvo bandoma sukurti visą žmogų. Kinijos mokslininkai 2018 m. sausio mėn. klonavo pirmuosius primatus – ilgauodeges makas Zhong Zhong ir Hua Hua, tačiau šiuo metu nėra jokių pasiūlymų, kad šis darbas būtų tęsiamas kuriant kitas primatų rūšis.

Vietoj to, didžioji dalis lėšų skiriama klonavimui, siekiant prikelti gyvūnus, esančius ant išnykimo slenksčio. Stengiamasi klonuoti didžiąją pandą ir šiaurinį baltąjį raganosį – rūšį, kuriai planetoje liko tik du gyvūnai – tuo tarpu per pastaruosius dvejus metus ViaGen klonavo juodakojį šešką ir Prževalskio arklį. yra pavojuje.

Bažnyčia vadovauja ambicingiausiam projektui – siekiui atgaivinti vilnonį mamutą – rūšį, kuri paskutinį kartą gyveno maždaug prieš 4000 metų. Jo išnykimo naikinimo įmonė Colossal jau surinko 11 mln. svarų sterlingų (14,5 mln. USD) finansavimą, kad paremtų idėją, kuri apims dramblio ir mamuto hibrido sukūrimą, paimant odos ląsteles iš Azijos dramblių ir naudojant klonavimo technologiją, kad perprogramuotų juos mamuto DNR.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published.