Parduodamos paveldimos sėklos: 4 patikimi pardavėjai internetu

Parduodamos paveldimos sėklos: 4 patikimi pardavėjai internetu

Viena iš mano mėgstamiausių negrožinės literatūros knygų yra Peterio Wohllebeno „Paslėpti medžių gyvenimai“ – iš dalies todėl, kad ji patvirtina (ir įrodo) mano vaikystės tikėjimą, kad medžiai yra socialios būtybės, kurios bendrauja tarpusavyje, todėl žmogui visiškai priimtina tęsti veiklą. pokalbis su vienu (bent jau mano mintyse). Taip pat manau, kad visi augalai turi istorijas.

Man patinka dalykų istorija ir atrasti kelionę bei istoriją už jų egzistavimo. Mano nuomone, paveldimos sėklos turi keletą geriausių istorijų.

Parduodamos palikuonių sėklos

Pavyzdžiui, 1500 metų senumo urvinių pupelių sėkla, kuri, daugelio nuomone, buvo rasta moliniame puode urve Naujojoje Meksikoje. Pasakojama, kad archeologų komanda iš UCLA, ieškodama pigmėjų dramblių skeletų, rado sėklas. Pupelės buvo moliniame puode, užplombuotame pušies derva. Sudygę jie užaugino 10 pėdų ilgio vijoklinius vynmedžius su purpuriškai rudomis ir baltosiomis pupelėmis. Ir tokių įmonių kaip Baker Creek Seeds dėka jūs taip pat galite užsiauginti savo 1500 metų senumo pupelių augalą.

Kita parduodama sena paveldima sėkla yra daugiau nei 1000 metų Crapaudine burokėliai, datuojami Karolio Didžiojo laikais Prancūzijoje. Tada yra Sikkim Cucumber, kurį Rytų Himalajuose atrado britų botanikas seras Josephas Daltonas Hookeris 1948 m. Sikimas, kurio rūdijusia oranžinė odelė panaši į kantalupą, yra keistai atrodantis agurkas. Pranešama, kad seras Hookeris pareiškė, kad daržovės regione buvo tokios žinomos ir populiarios, kad atrodė, kad kiekvienas jo matytas žmogus jas valgė bet kuriuo paros metu.

Šiuo metu seniausios mokslininkų sėkmingai išdygusios sėklos yra šešios 2000 metų senumo Judėjos datulių palmių sėklos, rastos archeologinėse vietose, įskaitant vieną netoli Negyvosios jūros. Niekas tiksliai nežino, kodėl šios senovinės sėklos vis dar buvo gyvybingos, tačiau ekspertai teigia, kad tai, kad sėklos jau buvo pritaikytos dykumai būdingoms sąlygoms, reiškė, kad jos buvo neįtikėtinai atsparios išdžiūvimui.


„Seed Savers Exchange“, išsaugojimo organizacijoje, kuri išlaiko didžiausią nevyriausybinį sėklų banką JAV, sėklų istorikai (programos, vadinamos „Collections Origins Research Effort“ arba „CORE“ dalis), skelbia informaciją apie įsigytas sėklas (daugiausia per donorystę). ) telefonu, elektroniniu paštu ir asmeniniais susitikimais, tokiu būdu išsaugant ir sėklą, ir istoriją. Ir jie siūlo parduoti didelį paveldimų sėklų sąrašą.

Tiesą sakant, yra daug gerbiamų įmonių, parduodančių paveldimų sėklas. Toliau pateikiamas tik trumpas paveldimų sėklų pardavimo įmonių sąrašas. Yra daug paveldimų sėklų įmonių, kurioms vadovauja aistringi žmonės, užsiimantys paveldimų sėklų rinkimu, konservavimu ir platinimu.

Southern Exposure Seed Exchange

Abraomas Linkolnas (Ankstyvasis Abe Linkolnas) Pomidoras

Southern Exposure Seed Exchange

2,75 USD


Darbuotojams priklausantis kooperatyvas „Southern Exposure Seed Exchange“ parduoda 605 sertifikuotas ekologiškas sėklų veisles. Jie tiki (ir praktikuoja) sėklų taupymu ir mainais, taip pat ekologiška žemdirbyste ir energijos vartojimo mažinimu. Ekologinė žemdirbystė – tai natūralių ekosistemų procesų, tokių kaip apdulkinimas, deguonies gamyba ir ligų bei kenkėjų kontrolė, panaudojimas geresniems pasėliams auginti.

Didelio pjovimo ekologiškos sėklos

Ekologiškų sėklų kolekcija „Heirloom Vegetable Lovers“.

Ekologiškų sėklų kolekcija „Heirloom Vegetable Lovers“.

highmowingseeds.com

21,50 USD


„High Mowing“ parduoda ir paveldimų, ir hibridinių sėklų. Hibridinė sėkla yra ta, kuri buvo kryžmiškai apdulkinta dviem skirtingomis veislėmis, kad išaugintų trečią. Paprastai paveldimos sėklos datuojamos iki 1951 m., po to hibridinės sėklos tapo paplitusios. Ekologiškos sėklos gali būti ir hibridinės, ir paveldimos, jei jos auginamos naudojant ekologiškus sodo ir ūkininkavimo metodus, tai reiškia, kad nėra toksiškų cheminių medžiagų.

Išlikdami ištikimi savo šūkiui: veikia ūkyje ir įsišaknijęs vietoje, „High Mowing“ didžiąją dalį sėklų tiekia iš nepriklausomų ekologiškų ūkininkų.

Teritorinė sėklų įmonė

Heirloom Marriage ™ Marzinera Pomidorų sėkla

Heirloom Marriage ™ Marzinera Pomidorų sėkla

territorialseed.com

5,45 USD


Aštuntojo dešimtmečio pabaigoje Steve’o Solomono įkurta „Teritorial Seed Company“ valdo tyrimų sodą, kuriame auginami (ir vertinami) tūkstančiai sėklų, siekiant daigumo, skonio ir atsparumo. Šiandien įmonė priklauso Tomui ir Julie Johnsui (jie ją įsigijo 1985 m.) ir užima 75 akrų ūkį Kaskadų kalnuose. Visos jų parduodamos sėklos buvo išbandytos jų ūkyje.

Baker Creek Heirloom Seeds

Neimato Battiro baklažanai

Neimato Battiro baklažanai

rareseeds.com

3,00 USD


Pagrindinė būstinė yra Misūryje, Baker Creek siūlo didelį XIX a. paveldimų sėklų iš Europos ir Azijos pasirinkimą. Jų sėklas galite įsigyti jų internetinėje parduotuvėje. Jų populiariame nesmulkintų sėklų kataloge, skelbiamame kiekvieną žiemą, yra nuotraukų, straipsnių, istorijų apie sėklas ir receptus, taip pat sėklas.

Nors ir nesiūlo parduoti paveldimų sėklų, Filadelfijoje veikiantis ne pelno siekiantis eksperimentinis ūkių tinklas gali sudominti žmones, aistringus tvariai sodininkystei ir mūsų planetos ateities išsaugojimui. Jie daugiausia dėmesio skiria dalyvaujamiesiems augalų veisimo ir žemės ūkio tyrimams. Dalyvaujantis augalų veisimas reiškia, kad ūkininkai, o ne žmonės laboratorijoje, dirba tam, kad išaugintų atsparias augalų veisles, ypač siekdami padėti kovoti su klimato kaita.

Man palikuonių sėklos yra tiek istorija ir istorija, tiek skonis. Kai renkate ir dalijatės sėklomis bei jų istorijomis, tampate jų istorijos dalimi. Ir aš manau, kad tai gana šaunus dalykas.

Leave a Comment

Your email address will not be published.