Haywood biudžetas rodo personalo poreikius, didėjančias išlaidas

Haywood biudžetas rodo personalo poreikius, didėjančias išlaidas

Baigiantis Haywood apygardos 2022–2023 m. biudžetui, darosi akivaizdu, kad infliacija, įtempta darbo rinka ir vis didėjančios sveikatos priežiūros išlaidos puola apygardą taip, kad gali turėti įtakos personalui, ypač visuomenės saugumui.

„Visiems mūsų skyriams iš tikrųjų reikia žmonių“, – gegužės 2 d. komisijos posėdyje sakė apygardos vadovas Bryantas Moreheadas. „Kadangi biudžetas šiuo metu yra sudarytas, biudžete neturiu nė vienos prašomos pareigybės.

Dar vasarį apskričių skyrių vadovai prašė 28 naujų pareigybių, iš jų keturių – šerifo biure ir GMP, taip pat po tris – gyvūnų priežiūros, mokesčių mokėtojo tarnybos, sveikatos departamento ir socialinių paslaugų tarnybose.

Apskritai, jei bus patvirtinta, kad pozicijų finansavimas patirtų pasikartojančius 1,77 mln.

Užmokesčio už nuopelnus padidinimas ir COLA koregavimas padeda apygardai pritraukti ir išlaikyti talentus darbo rinkoje, kuri šiuo metu palanki darbuotojams.

Kartu su 175 000 USD metinėmis kalėdinėmis premijomis, šios paskatos šiais metais papildytų biudžetą dar 1,73 mln. USD, o vėlesniais metais – dar daugiau.

Tačiau infliacija reiškia, kad atlyginimų padidinimo vis dar nepakanka, kad apskrities darbuotojai suteiktų tiek perkamosios galios, kiek jie turėjo anksčiau. Moreheadas teigė, kad kovą vartotojų kainų indeksas pakilo 9,2 proc., gerokai lenkiantis 5 proc., siūlomas apskrities darbuotojų atlyginimų padidinimas.

Tada yra sveikatos apsauga. Dviženklis procentinis padidėjimas buvo įprastas pastaruoju metu, o Moreheadas sakė komisijos nariams, kad sveikatos draudimas dabar padidėjo nuo 1 000 USD iki 18 500 USD vienam visą darbo dieną dirbančiam darbuotojui per metus.

Apskritai „Morehead“ prognozuoja, kad į pensiją išėjusių darbuotojų sveikatos draudimo išlaidos padidės 5,7%, o aktyviems darbuotojams – 9,4%, o tai kitame biudžete yra maždaug 956 000 USD.

Dėl šio padidėjimo bendra apskrities metinė sveikatos draudimo sąskaita siekia beveik 11,6 mln. USD, o tai yra stulbinantis, bet nuolatinis padidėjimas, palyginti su 2014 m., kai bendra sąskaita buvo mažesnė nei 4,25 mln. USD.

Bet ne tai, kad apskritis nesistengė išlaikyti to skirtuko kiek įmanoma žemiau.

Didžiąją apskrities sveikatos draudimo išlaidų dalį sudaro sąlygos, kurių galima išvengti, pvz., hipertenzija, diabetas ir hiperlipidemija, todėl apskritis pradėjo valdomos priežiūros programą, skirtą išspręsti visas sąlygas, kol jos nepabrangsta.

Tačiau tik 49 darbuotojai yra užsiregistravę valdomos priežiūros programoje. Vidutiniškai šie darbuotojai sutaupė apie 1200 USD sveikatos priežiūros išlaidų. Ir atvirkščiai, 119 reikalavimus atitinkančių darbuotojų, kurie neįstojo į valdomos priežiūros programą, sveikatos priežiūros išlaidos vidutiniškai padidėjo 6 300 USD.

Jei dalyvautų visi tinkami darbuotojai, Moreheadas sakė, kad apskritis sutaupytų 382 000 USD per metus.

„Mes tikrai norime išleisti 23 FY, kad kai kuriems žmonėms būtų suteikta priežiūra“, – sakė jis.

Prieš galutinį biudžeto pristatymą vėliau šį mėnesį, komisarams pavyko išspręsti personalo klausimą, bent jau apskrities gyvūnų priežiūros departamente.

Per tą patį gegužės 2 d. susitikimą gyvūnų paslaugų direktorius Howardas Martinas paprašė komisijos narių pakeisti šešis laikinus ne visą darbo dieną dirbančius prieglaudos technikus trimis nuolatiniais techniniais darbuotojais.

Komisijos nariai vienbalsiai patvirtino prašymą; pareigos bus apmokamos iš pasibaigusių atlyginimų, o bendras šių metų biudžetas pagal darbotvarkės klausimą sieks 9000 USD.

Martinas mano, kad motyvuotų darbuotojų samdymas visu etatu padėtų sumažinti kaitą.

„Darbo rinka itin konkurencinga“, – sakė Komisijos narė Jennifer Best. „Dabar galite gana gerai įvardyti savo kainą ir poziciją.

Asmeniniai Morehead ir Komisijos narių biudžeto susitikimai tęsis likusią šios savaitės dalį. Rekomenduojamas biudžetas bus pristatytas gegužės 16 d., o viešas svarstymas gegužės 31 d., dėl galimo balsavimo dėl priėmimo birželio 6 d.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published.